Що повинен знати виконроб? Марки та класифікація бетону для очисних споруд

Монолітні бетонні, а також залізобетонні конструкції є незамінними елементами будь-якої будівлі. Тому дуже важливо, щоб ці конструкції мали правильну, а головне потрібну форму.
Бетон маркується в залежності від меж міцності на стиск в кг на 1 кв. см.
Є два ідентичних класифікатора бетону по міцності на стиск. Перший, дістався будівельникам з далекого минулого, цей поділ на марки – М 50, 75, 100, 150, 200, 250, 350, 400.
Про другий класифікатор ми розповімо трохи пізніше.
Залежно від того в якій сфері буде застосовуватися бетон, віддають перевагу тій чи іншій марці.
М 150 – легкий тип бетону, застосовується для влаштування фундаментів під невеликі споруди, а також для заливки бетонних монолітних плит;
М 200 – універсальний бетон, застосовують його для влаштування різних фундаментів, затоки майданчиків, виготовлення підпірних стін. Ця марка відрізняється високою міцністю;
М 300 – використовується при влаштуванні монолітних фундаментів і будівництві стін;
М 350 – цю марку використовують при формуванні плит фундаменту багатоповерхових будинків, дорожніх плит і несучих колон;
М 400 – сама міцна і надійна марка бетону, але має дуже високу вартість, застосовується при будівництві фундаментів будівель з величезними площами.

Для фундаменту 3-х поверхового адміністративно-побутового будинку необхідно використовувати бетон марки А 350. А для виробництва колон і залізобетонних ферм вже потрібен бетон М400.

Якщо потрібен матеріал для будівництва гідротехнічних споруд – потрібен спеціальний бетон. Тому ми перейдемо до гідротехнічного бетону.

Практика експлуатації доводить, що ці бетони повинні мати великий термін експлуатації, відповідати умовам по міцності, водонепроникності, морозостійкості. Бетон для монтажних і будівельних бетонних і залізобетонних конструкцій гідротехнічних споруд або їх окремих частин, повинен задовольняти спеціальним нормативам.

Види.
За допомогою цього бетону будують спеціалізовані інженерні споруди – дамби, пірси, хвилерізи, градирні, очисні споруди, опорні частини мостів.

Є три види цього будівельного матеріалу:

підводний, що знаходиться постійно в воді;
перебуває в зоні, де рівень води часом змінюється;
розташований над водою й омивається.
Ще одна різниця ділить бетон на масивний і немасивний, а також для безнапірних або напірних конструкцій. Також залежно від використання, до гідро бетону застосовують класифікацію по водостійкості, водонепроникності (W), морозостійкості (F), міцності на стиск (В) і розтягнення, обмеженому тепловиділенню при твердінні, обмеженій усадці, деформаційні здібності, стійкості до стирання наносами і водою.
Міцність, водонепроникність і морозостійкість.
Клас бетону співвідноситься від його міцності на стиск і навпаки здатності протистояти розтягування. Міцність на стиск вимірюється через термін, що дорівнює 180 діб, впливаючи на куб зі стороною 15см.
Марки бетонів крім описаних вище класифікацій в сучасній нормативній базі починаються з В3,5 і фінішують В80, але найчастіше будівельникам доводиться працювати з марками від В10 до В40.
Міцність на розтяг виключає появу тріщин. Зразки так само випробують через термін 180 днів. Класи бетону зростають від Вt0,8 до Вt3,2.
У цьому ж віці гідробетон випробовують на 4 види водонепроникності: W8, W6, W4, W2. За стандартними випробуванням, він не повинен пропускати воду при відповідному тиску 0,8МПа, 0,6 МПа, 0,4МПа, 0,2МПа. Так само існують спеціальні добавки, для водонепроникності вище W12.
Бетони гідротехнічні використовують в помірних, суворих і особливо суворих погодних (кліматичних) умовах. Морозостійкий гідротехнічний бетон буває 5-ти марок: F300, F200, F150, F100, F50. Допомогою спец добавок морозостійкість збільшують понад F400. Цю класифікацію визначають по кількості циклів замерзання і відтаювання бетону віком 28 діб, так, що б його міцність знизилася не більше, ніж на 25%. Морозостійкість потрібна для об’єктів, які відчувають подвійну дію: води і мінусових температур.
Ці характеристики бетону ОБОВ’ЯЗКОВО повинен знати виконроб і/або керівник підрозділу відповідальний за роботи по монолітному або збірному залізобетону. Від його знань та навичок буде залежати вхідна якість цього матеріалу та робіт, а так само наскільки надійним будуть ваші будівельні конструкції.

galochka Наша компанія є дійсним учасником
"Української асоціації підприємств водопровідно-каналізаційного господарства "УКРВОДОКАНАЛЕКОЛОГІЯ"

Заказать бесплатную консультацию